Rozwiązania dla szkół

Pracownia językowa

Studio języków obcych AV Projekt jest sprawdzonym rozwiązaniem dla szkół poszukujących funkcjonalnych i nowoczesnych systemów optymalizujących efektywność nauki. Otwieramy przed naszymi klientami dostęp do narzędzi, których potrzebuje każda nowoczesna pracownia językowa. Pozwalają one na wysokiej jakości komunikację na linii uczeń - nauczyciel, możliwość wygodnej współpracy z magnetofonem, a także tworzenia par dyskusyjnych w celu przeprowadzania ćwiczeń praktycznych.

Od kilku lat obserwujemy lekcje prowadzone w studiu. Nasze badania potwierdzają, że wprowadzane rozwiązania posiadają nieocenioną wręcz wartość dydaktyczną. Multimedialne pracownie językowe okazują się być znacznie bardziej efektywne w nauczaniu, niż te tradycyjne. Ponadto pracownie językowe AV Projekt są proste w montażu i niezwykle intuicyjne w obsłudze. Dzięki temu dostęp do sprzętu możliwy jest dla wielu nauczycieli, a modułowa konstrukcja ułatwia serwis i zwiększa mobilność systemu. Zainstalować go można w krócej niż dwie godziny!

Multimedialna pracownia językowa w nowej wersji wyposażona jest w klawiaturę hybrydową. Wyróżnia się też niskim poziomem trudności montażu. Pozwala to na znaczące obniżenie ceny. Aby zapoznać się z możliwościami pracowni językowych ściągnij instrukcje obsługi. Polecamy też opcje pracowni językowych do montażu przez firmy instalatorskie – oferujemy korzystne warunki handlowe.

Wykaz realizowanych funkcji:

 • prowadzenie wykładu przez nauczyciela z jednoczesnym nagrywaniem,
 • odtwarzanie audycji z magnetofonu,
 • możliwość definiowania adresata/ów przekazu słownego nadawanego przez nauczyciela podczas słuchania przez innych uczniów audycji z magnetofonu,
 • swobodne definiowanie adresatów przekazu słownego uczeń – wybrani uczniowie (z możliwością jednoczesnej rejestracji sygnału) podczas słuchania przez pozostałych uczniów audycji z magnetofonu,
 • możliwość dyskusji w grupach, z uczestnictwem nauczyciela i przy jednoczesnej rejestracji sygnału na taśmie magnetofonowej,
 • konwersacje w parach (na sąsiednich stanowiskach),
 • możliwość wcześniejszego przygotowania przez nauczyciela wykładu,
 • możliwości związane z rozszerzeniem pracowni językowej o funkcje audiowizualne (np. projekcja filmów z komputera).

Dane techniczne:

 • zasilanie - 12V DC (zasilacz z atestem bezpieczeństwa)
 • pobór mocy -6VA
 • napięcie zasilania stanowisk uczniowskich - 12V DC
 • pasmo przenoszenia urządzeń stanowisk uczniowskich i nauczyciela - 70Hz-12,5kHz
 • stosunek sygnał/szum >70 dB
 • ilość stanowisk w wersji standardowej – 16/20/24
 • niezależna współpraca z magnetofonem odtwarzającym i nagrywającym

Wersja LUX

przykładowa aranżacja opis

Wersja lux wyróżnia się bardzo wysoką jakością mebli. Blaty stołów i katedrywykonane są z płyty 32 mm zabezpieczonej trwałą taśmą PVC. Duża katedra zawiera miejsce na komputer, drukarkę, magnetofon(y), magnetowid itp. oraz trzy zamykane szuflady do dyspozycji nauczycieli. Na zamówienie wersja ta uzupełniana jest elementami dodatkowymi (np. pokazany na zdjęciu kwietnik).

Wersja STANDARD

przykładowa aranżacja opis

Wersja standard to dobrej jakości meble zaprojektowane indywidualnie, zgodnie z potrzebami użytkownika. Blaty stołów i katedry wykonane są z płyty 18 mm w dowolnym kolorze oferowanym przez producentów. Katedra zawiera miejsce na magnetofon(y), magnetowid itp. oraz dwie zamykane szuflady do dyspozycji nauczycieli.

Wersja BOX

przykładowa aranżacja opis

Wersja box to klasyczna aranżacja sali językowej, dająca uczestnikom zajęć komfort indywidualnej pracy nauczyciela z uczniem. Blaty stołów i katedry wykonane są z płyty 18 mm w dowolnym kolorze oferowanym przez producentów. Katedra zawiera miejsce na magnetofon(y), magnetowid itp. oraz dwie zamykane szuflady do dyspozycji nauczycieli.